rzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą. Stała obsługa prawna jest formą współpracy, która zapewnia klientowi największe korzyści z zakresu porad prawnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Taka usługa jest bardzo korzystna zwłaszcza dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach gospodarki. Sam zakres usług świadczonych w ramach stałej obsługi prawnej jest ustalany indywidualnie w zależności od konkretnego klienta. Wycena stałej obsługi prawnej również nie jest stała i jest ustalana indywidualnie biorąc pod uwagę rodzaje świadczonych usług prawnych. Aby zacząć korzystać ze stałej obsługi prawnej należy skontaktować się z daną kancelarią prawną, która posiada taką usługę w swojej ofercie i ustalić szczegóły jej świadczenia.
Czym jest samorząd radców prawnych
Dla każdego racy prawnego oraz aplikanta na radcę należenie do samorządu radców prawnych jest obowiązkowe. Samorząd radców prawnych jest tak zwanym samorządem zawodowym, który spełnia określone zadania. Zadaniem takiego samorządu jest zapewnianie warunków do wykonywania zadań radców prawnych, które to warunki są określone w ustawie. Ponadto samorząd radców prawnych reprezentuje radców oraz aplikantów, a także chroni ich interesy zawodowe. Innym zadaniem samorządu jest nadzorowanie należytego wykonywania obowiązków przez radców prawnych oraz przygotowanie aplikantów do właściwego wykonywania zawodu. Radca prawny, którego miejscem wykonywania pracy jest kancelaria prawna, także posiada obowiązek należenia do samorządu, gdyż jest to jeden z wymogów do wykonywania tej pracy. Istnieją dwie jednostki organizacyjne samorządu radców, a są to Krajowa Izba Radców Prawnych oraz okręgowe izby radców prawnych, których można wyróżnić dziewiętnaście w całym kraju. Okręgowe izby posiadają głównie siedziby w poszczególnych miastach Polski.
Jakie są wymagania zawodowe radcy prawnego
Praca w jakimkolwiek zawodzie prawniczym wymaga specjalnych kwalifikacji oraz spełniania określonych wymagań, więc to samo dotyczy również radcy prawnego. Pełne prawo do wykonywania zawodu radcy prawnego posiada osoba, która została wpisana na listę radców prawnych przez okręgową izbę. Warunkiem koniecznym do spełnienia żeby zostać radcą prawnym jest ukończenie magisterskich studiów prawniczych. Kolejnym wymaganym krokiem do zostania radcą jest odbycie specjalnej radcowskiej aplikacji, która kończy się specjalnym pisemnym egzaminem. Po zdaniu egzaminu radcowskiego dana osoba może pracować w zawodzie radcy prawnego po wpisaniu na specjalną listę. Droga do zostania radcą prawnym nie jest więc łatwa i wymaga posiadania określonych kwalifikacji. Kancelaria prawna, która jest miejscem wykonywania pracy między innymi radcy prawnego, oferuje szeroki zakres usług w ramach świadczenia pomocy prawnej klientom. Zawód radcy prawnego jest zakwalifikowany do tak zwanych wolnych zawodów zaufania publicznego.